Szkoła Podstawowa nr 7

ul. Kołłątaja 1 44-230Czerwionka-Leszczyny

Konkursy szkolne 2020/2021

Super User
Odsłony: 2110

1.

JAN PAWEŁ II …WIECZNIE ŻYWY I PAMIĘTAMY…

Informujemy, iż wkrótce w naszej szkole rusza międzyszkolny, całoroczny  projekt związany z osobą papieża Jana Pawła II.  Przewidujemy następujące kategorie konkursu:

  • prelekcje związaną z przypomnieniem sylwetki Ojca Świętego i nawiązaniem do Dni Papieskich,
  • konkurs plastyczny,
  • zmagania dotyczące wiedzy biograficznej świętego,
  • poetycki, który będzie podsumowaniem projektu.

Zachęcamy wszystkich chętnych do udziału.

                                                                                                          Katarzyna Macioszek

2.

Konkurs Various versions of legends

Województwo śląskie to niesamowita skarbnica tradycji, zwyczajów oraz kulturalnego dziedzictwa. To szeroki wachlarz różnorodności oparty przede wszystkim na legendach. Ramża, Bebok, Heksa, Meluzyna czy Skarbek to bohaterowie zasługujący na wyróżnienie. Jak wyglądają naprawdę, w czym tkwi ich specyfika  i czy istnieją w innych krajach? Zachęcamy do konkursu, który będzie odpowiedzią na postawione wyżej pytania. Szczegóły wkrótce na stronie internetowej  i zapraszamy wszystkich serdecznie.

                                                                                       I.Szyman, A. Włodarczyk-Piszcz, K. Macioszek

 

3.

WIELKA LIGA CZYTELNIKÓW 2019/2020

Drodzy czytelnicy, informujemy, iż niebawem rozpocznie się kolejna edycja konkursu Wielka Liga Czytelników. Jest wiele nowości. Najbardziej optymistyczna wiadomość to fakt, iż każda szkoła biorąca udział w projekcie może starać się o certyfikat będący wyróżnieniem dla szkół promujących czytelnictwo. Zachęcamy do udziału i już wkrótce dalsze szczegóły.

                                                                                                          Katarzyna Macioszek